Hayata Düşen Notlar

“2015”

16 Temmuz
Bir atom evren kadar büyüktür ve evrenin yasalarına göre hareket eder, bir evren ise atom kadar küçüktür ve parçacık fiziğine göre hareket eder bunu belirleyen ise nereden baktığınızdır.
11 Temmuz
Selam olsun Çine karşı bağımsızlık mücadelesi veren bölücü özerk Türk devleti Uygur halkına ve yine selam olsun özerk olmak için 30 yıldır mücadele eden bölücü Kürt halkına.
11 Temmuz
Korkak ve güçsüz insanlara göre değildir sevmek, sevgi, güç ve emek ister, korkusuzca yürümektir bazen, bazende özgürce koşabilmek hatta hayatı özgür kılabilmektir, yaşamaktır sevmek hayatın karşısında kuşkusuz ve kararlı durabilmektir, insan olduğunu bilmek ve insan olarak görebilmektir sevmek.
2 Temmuz
Sadece Alevi oldukları için yaktınız aydınları, onları yakarak karanlıkları aydınlattınız bize dünyada en korkunç eylemin örgütlü cehalet olduğunu öğretiniz.
16 Haziran
Aç kalarak mı ibadet etmeli, yoksa aç bırakanlarla mücadelemi etmeli?
13 Haziran
Ben bir ateistim, muhtemelen tanrıda bir ateist çünkü oda yaratıldığına inanmıyor.
31 Mayıs
Sevmek kolay, zor olan ise sürdürebilmektir.
27 Mayıs
12,5 yıldır aynı afişler aynı yüzler ve aynı sloganlar şunu yaptık bunu yaptık ne yaparsanız yapın, buradan aya metroda yapsanız insanları rahat ettirmek için değil ayda 900 tl. maaşla işe hızlı gidebilsinler diye yaparsınız ve patronlara emeği üç beş kuruşa peşkeş çekersiniz. Allahın adıyla onları bu dünyadan uzaklaştırıp sonrada saraylarda yaşarsınız.
25 Mayıs
Ağaçlar, çiçekler, böcekler ben olmasaydım da olurdu ama onlardan herhangi biri olmasaydı bende olamayacaktım, yaşayamayacaktım. Doğanın bu denli zengin içeriklere sahip olması içindeki yaşamı da bu denli zengin kılıyor ve insan türünü de kendi içerisinde yaratabiliyor. Doğanın bu gücü insanı yarattı ve insan doğaya meydan okudu, ağaçları kesti, gölleri kuruttu, toprağı kirletti ve diğer ev arkadaşlarında yok etti. Bütün bunları yaparken sevgiyi gökte aradı ona saygı gösterdi hatta önünde eğildi ve kendisinden uzaklaştı.
16 Mayıs
Bürokrasi ve hiyerarşiye bağlı örgütlülük değil, bilim, kültür ve sanata bağlı örgütlülük toplumu özgürleştirir.
4 Mayıs
700 bin tl. değerinde saat takan bir bakanı ve 600 bin tl değerinde makam araçlarına binen din adamlarını çok iyi anlıyorum, çünkü toplum bunlara değer veriyor.
24 Nisan
Hiç bir ders kitabında anlatılmayan 1915 olayları bu ülkenin ve gençlerinin ders çıkarması gereken bir tarihtir. Geçmişiyle yüzleşmekten kaçan veya inkar eden gelecekte de aynı kurguyu diğer etnik kökenlere yapabilecek bir zihniyettir.
24 Nisan
Sevmek ve sevilmek hayattaki en güzel şeydir, hayattaki en güzel şeyi kaybetme ihtimalinin verdiği adrenaline ise aşk denir ve ben en büyük adrenalini yaşıyorum.
14 Nisan
Din bir ideolojiye dönüştüğünde insanlar üzerindeki etkisi radikalizm olur.
5 Nisan
Bir ülkede bilim insanlarından çok din adamları dinleniyorsa o ülkede özgürlüğün yerini muhafazakarlık, eşitliğin yerini kölelik ve adaletin yerini mülk alır. bknz. Türkiye, Irak, İran, Suriye, Afganistan, Arabistan, Pakistan, Yemen, Somali, Mısır, Libya, Ürdün, Sudan, Fas, Cezayir, Filistin,  vs.
2 Nisan
Silah kullanma yetkisi kimdedir? Asker,  polis, bunlar neden silah kullanır, adalet için peki adalet yoksa bu silahlarla ne yaparlar, halkı bastırırlar, halk bastırılırsa ne olur silahlanır halk silahlandığında ise adalet aranır.
2 Nisan
İnsanlık evrimi boyunca kendinden zayıf türleri yok etti araçları kullanmayı öğrendi ve bu deneyimleri binlerce yıl nesillerine aktardı, artık yeni bir cağın başlangıcına giriyoruz insanoğlu araçları kullanmaktan vazgeçip kendini bir araca dönüştürüyor tüm uzunlarımızın mekanikleştiği ve üreme yolu yerine üretme yoluna geçeceğimiz bir evrim.
12 Şubat
Sevmek sahip olmak değil, sahip olduğun her şeyden vazgeçebilmektir.
25 Ocak
insanlar o kadar cimri ki, sevgilerini bile paylaşamıyorlar.
25 Ocak
Sevgi özgürlüğü nefret ise en büyük savaşı getirir.
22 Ocak
Bir insanı olduğu gibi sevemiyorsanız istediğiniz gibi olmasını arzulayabilirsiniz, istediğiniz gibi olduğunda ise artık o değildir ve yine sevemezsiniz.
20 Ocak
Küçük bir bebeğe parmağınızı ısırmasını söylediğinizde kontrolsüz bir şekilde ısıracaktır, ne kadar ısırma deseniz de bağırsanız da ısırmaya ve canınızı acıtmaya devam edecektir, henüz bu durum onun için bir şey ifade etmiyordur ta ki sizde onun parmağını ısırıp canını acıtana kadar artık istemenizde çocuk canınızı acıtmayacaktır çünkü acıyı deneyimleyerek öğrenmiştir ve artık ilk em pati kurma becerisine sahip olmuştur. Günümüzdeki ve mevcut şartlardaki ebeveynlere baktığımızda aslında çocuklarla aralarındaki iletişim kopukluğunu rahatlıkla görebiliyoruz, hepimiz bir gün çocuktuk bize karanlığın korkutucu toprağın pis ve sevginin ahlaksızlık olduğunu söylediler biz ise bunu deneyimleyemeden içselleştirdik ve kendimize yabancılaştık şu anda’da yaptığımız bu biz durmadan insanların canini acıtıyoruz bağırsalar da yardımda isteseler biz devam ediyoruz ve acının ne demek olduğunu sadece yaşadığımızda anlıyoruz ama artık durumu değiştiremiyoruz çünkü her yeni nesil dahada tepkisizleşiyor ve öğrenemiyor. Çocukların önünden çekili bırakın merak etsinler bırakın ağaca çıkıp düşsünler istedikleri gibi koşsunlar aksi taktirde çocuk değil bir kukla yetiştirmiş olursunuz.
10 Ocak
Turan Dursun, Bahriye Üçok, madımak otelinde yakılan 33 alevi aydın, sanatçı, Maraş katliamı ve diğer saymakla bitmeyecek katliamlar kendine İslamcı diyenler tarafından yapılmıştır. Bunlardan hiç biri peygamberin karikatürünü çizmemişti hakarette etmedi sadece düşünceleri için öldürüldüler, yandaş medyanın tamamı Charlie Hebdo cinayetini meşrulaştırıyor ve bir öfkenin sonucu olarak gösteriyor oysaki farketmesekte çoğumuzun içinde nefret ve bir katil var. Kendilerine Dindar diyen insanlar salgın bir hastalığın pençesinde bu hastalığın adı muhafazakarlık ve farketmesekte bizde git gide bu salgına yakalanıyoruz, ortadoğuda olan bütün bu vahşetler radikal islamcılara yükleniyor, radikal İslamcı yoktur diğer tüm dinler gibi İslamın kendisi radikaldir.
8 Ocak
Bir kişiyi ne kadar yüceltirseniz kendinizi o kadar aşağılamış olursunuz…

 

“2014”

27 Aralık
850 tl. maaşla çalışıp milyon dolar kazananlarla aynı vergiyi ödeyeceksin sonra kendini dünya lideri sanan soytarı gelecek bu paraları çalıp, kendine milyar dolarlık saraylar yaptıracak, Galatasaray diye bir takımda gidip bu din tüccarını sarayında ziyaret edecek.
19 Aralık
Onlar gerçek tanrının para olduğunu biliyor ve buna sahipler halk ise aç ve kırılgan tek çaresi umut olan insanlara akp istediklerini veriyor “din” en çok talep edilen bir araç ve akp bunun arzını çok iyi sağlıyor.
5 Aralık
Bir mekaniğe yapay zeka ekleyerek tüm üretim fonksiyonlarını kazandırabilirsiniz size en iyi arabayı üretebilir sizin için güzel evler bile inşa edebilir ama ona merhamet sevgi hissini veremezsiniz.mekanikleşen insanlar ve mekanikleşen toplum,onlar bir şeylere sahip olma peşine düşerken sadece sahip olduklarıyla var olabiliyorlar bunun için üretiyorlar ve bununla mutlu olmaya çalışıyorlar, yaşamak ve yaşatmak için değil.Bir arabayı sevemezsiniz bir eve merhamet gösteremzsiniz bunlara şiddette uygulayamazsınız ama tüm bunlar için sevgisiz ve merhametsiz olabilir ve diğer tüm canlılara şiddet uygulayabilirsiniz, mevcut otoriteler sevgiyi ne kadar bastırırsa toplum o kadar mekanikleşiyor ve mekanikleştikçe insanlıktan çıkıyor eger sevebiliyor aşık olabiliyorsanız sizde bir canlısınızdır.
13 Kasım
Cehalet kendiliğinden varolan birşey değildir.Üretilip,politik kararlarla desteklenir.Bugünün kemalistleri kendilerine şunu sormalıdır muhafazakarlığın bu denli durdurulamaz hale gelmesi otoritenin ne kadar işe yaradığıdır,laikliği tepeden halka empoze etmeye çalışırsanız halk buna tepki olarak kendi savunmasını geliştirir dolayısıyla burada yapılması gereken şudur,toplum eğitim sistemiyle,üretim araçlarının mülkiyetini kaldırılmasıyla, bilim,kültür,sanatla iç içe geçmelidir,aksi taktirde cehalet kendini her zaman var edecektir.
7 Kasım
Nefreti Sevgiye,Sevgiyi Güce,Gücü Özgürlüğe,Özgürlüğü Mutluluğa dönüştürdüğümüzde.kısacası (N/S)↔(S+G)→(G+O)=M+ işte yasamın formulü.
7 Ekim
kobanede masum insanlar islamcı çeteler tarafından katledilirken en büyük yanılgı kahraman türk ordusundan yardım beklemek olurdu çünki onlar kobaneye destek için gitmek isteyenlere bile saldırıyor.
4 Ekim
Çöktü kara bulutlar,çağrıldı cellatlar kesildi büyük başlar yine kana bulandı sokaklar daha dün koşardı onlar ve bir gün yine koşacaklar#‎direnenhayvanlar.
2 Ekim
receptayiperdoğan-Din dersini kaldıralımda gençlerimiz uyusturucumu kullansın.#‎KarlMarx-Din ezilen halkların afyonudur. Sonuç din uyuşturucunun farklı bir çeşididir.
24 Eylül
ortaokula giden bir kız çocuğunu neden örtme gereği duyarsınız bunun altında yatan zihniyet nedir,erkeklerin ondan tahrik olacağı düşüncesimi,dini gereklilikmi,gelenekmi. eğer bunlardan herhangi biriyse kız çocuklarını diri diri gömmek daha doğru olucaktır.
30 Ağustos
Evlilik Nedir?”İki insanın devletin koydugu kanunlar çerçevesinde birbirlerine sahip olmasıdır”Daha ayrıntılı incelersek aslında özel mülkiyetin temelini oluşturduğunu görürüz,mesela sıfır bir eşyayı ikinci el bir eşyadan ayıran şey nedir üzerine takılan kırmızı vb. kurdeledir eşyayı alırken belirli bir sözleşmeyle ücret karşılığında alırız,işte evlilik denilen olaydada kişilerin birlikte yasayabilmesi için sözleşme niteliği taşıyan imzalar atılır erkek kadının sıfır oldugunu gösterirmişçsine kurdele bağlar hatta yakın geçmişe bakalım belli bir ücret bile öder(başlık parası gibi) tabi şimdi sadece adı değişti.toplumlar köhneleşmiş ahlak kuralarıyla bunu bir şeref namus meselesi yapar oysaki cinseliğin ölçütü asla namus seref vs. olamicagi gibi insanlar birbirine sahipte olamaz özgürlük insanın en doğal hakkıdır ve cinsellik özgür olması gereken alandır.sonuç olarak evlilik insanları mülkleştirir asla özgürleştirmez aksine köleleştirir.
27 Ağustos
Din. A noktasından baslar B noktasında biter, bilimin ise a noktası vardır fakat herhangi bir bitiş noktası yoktur tarih boyunca dinler üretilmiş ve tekrar yok edilmiştir bilim ise gözlem, deney ve sonuca dayalidir bu yuzden inanmadan önce bilmek öğrenmek gerekir…
8 Ağustos
Bu seçimlerde ayrımcılık yapıp oyumu demirtasa vereceğim.!çevremde duyduğum bazı konuşmalar…- ya demirtaş iyi adam ama pkklı.- demirtaş kürt milliyetçiliği yapmasa aralarında en iyi o- ülke bölünür diye endişeleniyorum- kürt olmasa iyiydi, diğer tüm siyası partilerin arasında en özgürlükçü hdp yi kitlelere karşı bu şekilde kışkırtmış ve bu ırkçılığı doğrudan değil dizileriyle,filimleriyle haberleriyle yapmışlardır.
27 Temmuz
sünnet yasarken öldürmektir…
27 Temmuz
Gün gelecek gülen her kadın karanlığa bürünecek…
27 Temmuz
bu düzenin sizi seçim yapamayacak kadar aptalaştırdığının farkında değilmisiniz!insanlar yönetilmeyi değil kendi kendini yönetmeyi öğrenebilmeli,bunun farkına vardığınızda sandıklara oy atmaya değil onları yakmaya gideceksiniz.
24 Temmuz
ışid musulda kadınları sünnet etme kararı almış nese en azından kadın erkek eşitliğine önem veriyorlar yüzyıllarca bize sorulmadan bizimki kesildi.
22 Temmuz
bundan böyle le’cola içeceğim filistinliler yeter öldü brazda aleviler ölsün yada pepsimi içsem belki kürtler ölür.
19 Temmuz
Eğer bugün Kürt cumhurbaşkanı adayı olunabiliyorsa bu erdoğanın demokrasinin önünü açmasından degil mecbur kalması ve Kürt halkının 30yıllık mücadelesinden geçer.
11 Temmuz
Mustafa Sandal, Hande Yener, Alişan, Kutsi, Tolgahan Sayışman, Şafak Sezer, Emre Altuğ. AKP’nin sanatçı olarak davet ettiği isimler.bunların sanat anlayışıda kendileri gibi.
9 Temmuz
kapitalizmin “kadını metalaştırmasını” ahlaksızlık olarak gören,bundan rahatsız olan değil tahrik olandır…
8 Temmuz
Doğayı tanırsanız kendinizide tanımaya başlarsınız,kendinizi tanımya başladığınızda insanları daha iyi anlamaya başlarsınız,anladığınızda ise sevmeye ve öğrenmeye başlarsınız,öğrenmeye ve sorgulamaya basladığınızda ise artık ayağa kalkmışsınızdır ve her şeyi daha iyi görüyorsunuzdur…
7 Temmuz
yeni çıkarılıcak olan kimliklerde “dini” ibaresinin altına “tutuğu takım” ibareside yer alıcakmış.
4 Temmuz
zenginlerin beş yıldızlı otellerde iftar yemeklerinde buluşması,yoksulların ise çadırlarda kuyrukta beklemesi her ramazan olduğu gibi bu bayramında önem ve hasasiyetini gösteriyor…gelin bu ramazanda aç kalmayın düzene baş kaldırın yıkın emeği sömürenlerin düzenlerini sizi 3 kuruşa çalıştırarak kazandıkları paralarla onünüze koyulan bir tas yemeğe kanmayın çıkın süpermarketlerden fırınlardaki kuyruklardan yıkın tabularınızı unutmayın sizi aç brakanlar bu gün ceplerini dolduranlar.
2 Temmuz
4yıl kimya bölümünü okumuş iyi bir firmada kimyagerlerlik yapan birinden “ben evrime bir şeylerin değiştiğine inanmıyorum”cümlesini duyduktan sonra orucun başa vurmasını bizzat gözlemleme deneyimini kazanmış oldm  
4 Haziran
saçınız yüzünüzden daha tahrik ediciyse onu örtmelisiniz.
14 Mayıs
Madenlerde yüzlerce işçi emekçi ölmüş olabilir bunlar onlar için olağan şeyler(tayyipin dediği gbi)önmli olan milli irade yarın yine milli irade mitingi olursa şaşırmayın…
10 Mayıs
henüz çocuk yaşta başlarlar şükretmeyi öğretmeye, bireyciliğin en içselleştirildiği durumdur bu, yoksulluğun kabullendirildiği toplumlarda insanlar mücadele değil, şükreder hatta şöyle derler “karnınızın doyduğuna şükredin bunu bulamayanlarda var” sunu unutmayın yoksullukla mücadele etmediğiniz bunun için birleşmediğiniz sürece sadece diğerlerine bakarak şükredersiniz insanların eşit koşullarda olduğu yerde ise şükretmenin artık hiç bir anlamı kalmaz.
8 Mayıs
Herkez her işi yapabilir ama yapılan işi bir adım öne taşıyabilmek duygu ve düşüncenin birleşmesini gerektirir.
17 Nisan
Adamın açlıktan ağzı kokuyor ama ülkesi süper güç olma yolunda faşizim böyle bşy sanırım.
7 Nisan
Diyalektikten Bi haber muhafazakar yetiştirilen bir nesil bilime sanata düşman kültürel yozlaşmayı doruğa taşıyan bir parti ve tüm bunları çaresizce izleyen ötekiler.
5 Nisan
“din” insana bu dünyadaki tüm olumsuzlukları,kötülükleri kabul ettirip tüm olumsuzluk ve kötülüklerin ortadan kalktığı bir dünya vaad eder,buda insanı gerçeğin dışına çıkararak herşeyi bir nedene bağlamasını ve tüm eşitsizlik ve adaletsizliğin karşısında sessiz kalmasını sağlar.
5 Nisan
Ülkemizde üç çocuk doğurun dyen bir başbakan var ama kendide dahil olmak üzere çocukları nasıl yetiştiriceğini bilmeyen topluma sağlıklı breyler kazandramayan %80lik bir nesil var buda şu anlama geliyor çocuğun nasıl yetiştğinin bir önemi yok onlar için boş beyinli olması kafi.
29 Mart
yandaş gazeteler vatan hainleri dye manşet atmış,anlayamadım ülkesine süriye üzerinden füzeyle vururuz diyen teröristlere muhimmat lazım diyenlermi vatan haini yoksa ses kayıtlarını yayınlayanlarmı bu paradoksu çözemedim.
16 Mart
sermayenin iki kutubu arasında gezinen işçiler,emekçiler,sanatçılar islamcı muhafazakar kesimde,ulusalcı veya batıcı laik kesimide kendi pazar payını korumak ve artırmak istiyor dolayısıyla bu rant savaşının içinde ezilen işçi ve emekçiler,onlar ikisi arasında ayrışırken ellerinden alınan kocaman bir yaşam oluyor…Düzen değişmediği sürece ne ölümler biter nede ayrışmlar bu süreç içerisinde bir yerde durmak istiyorsanız düzenin karşısında durun.
14 Mart
İnsanları dinlerine,dillerine,ırklarına göre ayıran kendisi dışında herkesi terörist ve paralel olarak gören tayipin ve onun gbi dsunenlerin acil bir şklde tedavi altına alınması gerek.
13 Mart
Berkinin Ailesi için çocuğuna sahip çıksalardı diyorlar…

kimisi çocuğuna sahip çıkamaz ekmek almaya giderken ölür…kimiside oğluna sahip çıkamaz milyarlarca dolararı kamyonlarla taşıyarak dahi sıfırlayamaz…

siz yaptırdığınız imamhatiplerdeki çocukları mitinglerinize özel araçlarınızla taşıyın biz her doğan çocuğumuza ekmeği için savaşmayı öğreticez ve onlara bu günleri anlatırkenİNSANLAR ALLAHLA KANDIRILDI DİYECEĞİZ.

12 Mart
Sivasta yaktınız,Maraşta katlettiniz şimdide aynısını bugun yapıyorsunuz sizin zihniyetiniz yok edilmediği sürece çocukların bedenlerini ve zihnlerini yok ediceksiniz.
11 Mart
Daima Millet, Daima Ölüm #RecepKatilErdoğan #BerkinElvanÖlümsüzdür.
3 Mart
Muhhamed eğer günümüzde hayatta olsaydı ilk yıkıcagı yer yine kâbe olurdu ve kesinlikle kendisine hazretleri veya efendi dedirtmezdi.
28 Şubat
bedenin kaybolmuş,yıpranmış olabilir ama düşüncelerin her yeni doğan zihinlerde canlancak.
26 Şubat
Siz eğitim sisteminizle insanları seçim yapamayacak kadar aptallaştırın sonra demokrasi dye insanlara aynı şeyleri seçtirip durun,çoğunluk geri zekalıysa insanların iktidara inanması kadar normal bişey olamaz.
4 Şubat
Birilerinin çocukları çuvallarda milyon dolarlar taşırken birilerinin oğullarıda bunların karşısında durduğu için kefenlerde taşınıyor.
26 Ocak
Bazen sana en yakın bi o kadarda uzakta olan dostların olur sonra aslında uzaklığın mesafeden ibaret olmadığını anlarsın aslında takılan güzel bir maskedir ve sen sadece o maskeye bakmışsındır…
1 Ocak
rakamlar tarihi değiştirmez,tarihin değiştiğini görebilmek umuduyla mutlu yıllar.

 

“2013”

17 Aralık
şimdi gezi parkında karanlığı yara yara yürüyüp temiz hava almak ne iyi olurdu.
15 Kasım
“Kişisel hak ve özgürlükler, toplumun koyduğu ahlak kurallarıyla sınırlıdır.” bu söz enerji bakanı taner yıldızın “ağzından” çıkmıştır. Toplumun ahlak anlayışı ile özgürlükleri sınırlandırmak,bundan 1000 yıl öncesine dönersek o zamanki toplumun ahlak anlayışı ile diri diri kız çocuklarını gömebileceğimiz anlamına geliyor.akp nin zihniyetide tam bu yönde onlar binlerce yıllık gerici ahlak anlayışıyla ölümü insanın doğasını değiştirerek eskisi kadar çabuk olmasada yavaş yavaş ve sindire sindire yapıyor.
15 Kasım
Muhafazakarlık salgın bir hastalık gibidir,kişi bu hastalığa yakalandığında aynı zamanda bir taşıyıcıya dönüşür.hastalıktan tek çıkış yolu ise değişimin doğanın gereği olduğu ve doğayla birlikte toplumlarında değişebiliceğini kavrayabilmektir.
8 Kasım
18 yasından küçük çocukların hapisanelerde süründüğü işkence gördüğü bir ülkede,18 yasından büyük insanların özel hayatına karışılması kendi kararlarını vermesine izin verilmemesi bunun gündeme getirilmesi sadece aklını uçkuruyla bozmuş bir hükümet tarafından uygulanabilir,erdoğanın karısıyla yaşadığı cinsel sorunu toplum çekmekte..yapamıyorsan yapanlara karışma.
31 Ekim
RTE cumhuriyet ile ilgili açıklamalrında sermayeyi kutuplaştırmak doğru bir yaklaşım değildir dyor…evet doğru söylüyor çünki sermayenin islamcı kesimide,kemalist kesimide kendi pazar payını korumak ve artırmak istiyor dolayısıyla aradaki rekabetin altında ezilen işçi ve emekçiler,onlar ikisi arasında ayrışırken elerinden alınan kocaman bir yaşam oluyor emeklilik hakkı,kıdem tazminatı,sosyal hakları vs.vs…seçim sizin ya iki kutup arasında ezilir ahmak gibi yaşarsıznız yada tüm bnların karşısında durup onurlu bir şekilde yaşarsıznz.
22 Ekim
O’yapılan kötülükleri meşrulaştırmak için şeytanı yarattı,böylece yapılanlardan kendisi sorumlu tutulmayıp meşrutiyetinide güvence altına aldı.
4 Eylül
İnsanlara sadece cenneti vaad ederek ölmeyi veya öldürmeyi kabul etirebilirsiniz,böylece şehitlik mertebesine ulaşacağını zanneden kişi haklı veya haksız savaşta ölebilir de,öldürebilir de onlara göre abd,israil askerde öldüğünde şehittir bize göre bizim askerimizde öldüğünde şehittir oysaki savaşlar sermaye ve yeni bir pazar yaratma savaşıdır ölenler öldüğüyle kalır savaşı başlatanlar ise sarayında sadece izler.
11 Ağustos
Kendileriyle aynı düşünmeyen ne kadar siyasi düşünce varsa bastırmaya çalışan,tehdit savuran,özel hayatını deşifre eden siyasi bir irade olablrmi….taraftarı,doktoru,öğretmeni,öğ renciyi,sanatçıyı,emekçiyi kendileri gibi olmaya zorlayan ekonomik ve sosyal engeller koyan hangi siyasi akım olursa olsun yıkmak farzdır.
14 Temmuz
Gıda reklamlarının çoğunda piskolojik olarak ramazanın insanları birleştirdiği vurgulanmakta oysaki insanların ekonomik ve sosyal yaşamlarına göre ayrıldığını gösteren en büyük örnektir ramazan ve ne yazıkki bayram değil hüsrandır.. ramazanda insanlar nedenmi ayrılır.. “bir tarafta akşam nasıl doyucağından çok ne yiyeceğini düşünüp süpermarketlerde uzun kuyruklar oluşturup çılgınca tüketen insanlar

diğer tarafta ise karnını nasıl,nerede,hangi iftar çadırında doyurucağını düşünen çadırların önünde uzun kuyruklar oluşturan sokak çocukları terkedilmiş yaşlılar evsiz insanlar…ama en acısı zaten hayatı boyunca doğrudüzgün karnı doymamış insanların sadece 30 gün karnını 1 öğün doyurup,45 dk önceden yemek vererek ezanın okunmasını bekletmek geri kalan günlerde aç kalmalarına göz yummak…siz nefsinizi 30 gn terbiye edeceksiniz belki ama geri kalan 335 günde nefsinizi köreltip aynı şekilde yaşamınıza devam edeceksiniz.

8 Temmuz
Mesele aç kalarak nefsi kontrol etmekte değil,bolluk içinde olanların nefsi aç brakmasında..çnki sadece aç brakılan düşük ücretle çalışmayı kabul edebilir. 
7 Temmuz
Sahip olabilme üzerine kurulmuş bir yaşam aslında herşeyin kaybedildiğinin örneğidir.
28 Haziran
Hiç düşündünüzmü neden yönetilme ihtiyacı duyarız!!gelişimimiz aşamasında kendi kendimizi yönetmemize hiç bir zaman izin verilmemesidir aslında.. başta aile olmak üzere devletin tüm aygıtları insanı yönetmek ve kontrol etmek üzere kurulmuştur ve bu insanı özgürlükten köleliğe götüren en güzel yoldur.
28 Haziran
kadınları karanlığa bürüyen bir düşünce erkeğin kadını sadece çıplakken görmesini sağlar ve bu zihniyet bir kanser gibi yayılıp insanlığı kör eder.
26 Haziran
Eğer bütün insanlar aynı olsaydı tek bir insanı sevebilirdim belki,ama her insan farklı bir yaşam,farklı bir heycandır,sevmek farklılıkları görmek insanı tanımaktır ve en önemlisi nefreti yok etmektir sevmek.
24 Haziran
camide içki içtiler ayakabıyla girdiler dye yalan söyleyip duruyorlar biz kimsenin dinine en zor şartlarda dahi olsa saygısızlık etmeyiz..ama sizin zihniyetinizin yaptıklarını tarih yazdı,camiden çıkıp madımakta aydınları diri diri allahu ekber sloganlarıyla yaktınız..maraşta alevileri anne karnındaki çocukları dahi aynı sloganlarla kestiniz ve şimdide suriyede aynı sloganlarla aynı katlıamları yapıyorsunuz meyhaneden çkandan zarar gelmez ama sizden çkan nedense insanlığa zarar veriyor.
20 Haziran
sadece başka bir dünyada mutlu olabiliceğine inandırılan bir insan bu dünyada mutsuz olmayı kabul edebilir ve din bu konuda iyi bir afyondur.
21 Haziran
Yabancı sermaye türkiyeden çekilmeye hazırlanıyor!özelleştirmelerle türkiyeye giren sıcak para akp hükümetinin yanlış politikaları ve siyasi istikrarsızlıkları yüzünden tükenmeye başladı,ekonomik krizin teğet geçtiği söylenen ağır sanayinin tamamen yabancı sermayenın elinde olduğu türkiye ekonomisi şişirildiği gibi patlatmak üzere..dünyada dalga dalga devam eden ekonomik krız faşizmin doğmasına savaşların artmasına neden olacaktır..türkiye içinse bu durum toplu kıyımlarla sonuçlanıp faşizmin doğmasına neden olabilir.
19 Haziran
DEMOKRASİ ÖZGÜRLÜK DEĞİLDİR,AKSİNE SEÇİM YAPMAYA ZORLAMAKTIR.
19 Haziran
Baskı ve Otoritenin Olduğu Her Yerde “DİRENİŞ” Meşrudur.
16 Haziran
İnsanlardaki şiddet eğilimi kişinin içindeki sevginin alınmasıyla başlar,böylelikle nefretle beslenen erkek kadına cinsel meta olarak bakmaktan öteye geçemezken kadın ise erkeği sahibi ve koruyucusu olarak görür,temelini sevginin oluşturmadığı her cinsel ilişki ise yaşama gücünün kırılmasıyla nefreti dahada körükler

nefretle beslenen her insan militarist bir yapıya meğillidir bu durum insanlara rahatlıkla silahlanabilmelerini,ölmeyi ve öldürmeyi kabul etirebilir…

Mevcut politikaların tamamı cinsel baskıyı kullanarak cinseliği kötü,günah,aşağılayıcı olarak gösterip kişide suçluluk ve pişmanlık hissi yaratır bu durum insanları önce kendisine sonrada birbirlerine yabancılaştırarak gerçek yaşamdan uzaklaştırır ve köleleştirmenin en eski yöntemlerinden olan sünnet henüz karar verme aşamasında olmayan çocuğun sonunu hazırlar.

13 Haziran
İNSANLARIN IRZINA GEÇER GİBİ AKILLARINA GİRİYORLAR. 
31 Mayıs
BUGÜN AĞACIMIZI KESEN ZİHNİYET YARIN KAFAMIZIDA KESİCEKTİR.
13 Mayıs
kapitalizmin gerekliliği olan savaş politikaları ve bununla eş güdümlü ilerleyen silah endüstrisi insanlığı yok olmaya doğru götürecektir…eğer bir kurşun bile bir canlıyı öldürmek için üretiliyorsa ki bugün milyonlarca insanı öldürebilicek kitle imha silahları üretiliyor ve bu devlet aygıtı tarafından tüm yasal zeminlere dayandırılarak yapılıyorsa her ulus devletin kendi silahlı kuvvetleri varsa burada şunu sorgulamak gerekiyor bn nerdeyim,hangi saftayım ve ne yapıyorum…

HANGİ ULUSTAN OLURSA OLSUN,HANGİ DİNDEN,MESHEPTEN OLURSA OLSUN,TENİ NE RENK OLURSA OLSUN SAVAŞ İNSANLIK SUÇUDUR VE BUNUN KARŞISINDA DURULMUYORSA SUÇA ORTAK OLUNUYORDUR DEMEKTİR.

6 Mayıs
insanlardaki fanatizm tutkusu ve futbola karşı duyarlılığı sosyal adaletsizliğe karşıda aynı ölçüde olsaydı sanırım daha farklı bir dünyada yaşayablrdik.
2 Mayıs
DEVLET 17 YASINDAKİ ÇOCUĞU KATLEDİCEK KADAR GÜÇLÜ VE BUNUNLA VİCDANINI RAHATLATICAK KADAR DEMOKRATİKTİR.
20 Nisan
“Tanrı” yok olmayı kabullenememektir aslında bundan kaynaklı insanlar farklı bir yaşama inanır oysaki ölüm doğmadan önceki halimizdir yani bilincin yok olmasıdır.

 

“2012”

21 Ekim
Her aşk bir yolculuktur ve her yolculuk farklı bir heyecandır.
27 Haziran
Suriyeye karşı emperyalist bir saldırıda tavrımız açık ve nettir suriye halkının yanında emperyalizmin karşısındayız.
25 Haziran
Herkezin aynı düşündüğü bir yerde aynı şeylerin yaşanılması kaçınılmazdır ve bu kısırdöngü halinde devam eder.
24 Haziran
“Her şeyin bir nedeni vardır” ABD ve İSRAİLİN Ortadoğudaki uşaklığını yapan TÜRKİYE suriyeyi işgal etmek ve kendi payına düşeni almak için “nedenlerini” hazırlamış durumda.Bu durum Türkiyenin hem kendi halkına savaşta haklılığına inandırmak,hemde uluslararası diplomaside savaş zeminini oluşturma sürecine girişmesi anlamına gelmekte.Türkiye 2. Dünya savaşından kalma eski bir savaş uçağını suriye hava sahasına sokarak kendi plotunu bile bile ölüme sürüklemiş ve bununlada yetinmeyerek suriyedeki sözde muhaliflere silah yardımı yaparak masum insanların ölümlerine neden olmuştur…Eğer amacın küresel barış vizyonuysa! Suriyeyle barış,ABD ve İSRAİLE savaş.

 

“2011”

29 Aralık
küresel krizle kendini yok etmeye başlayan sistem yerini tek alternatifi olan sosyalizme brakmaya her geçen gün dahada yaklaşıyor.
30 Ağustos
Düşncelerim kuçük bir cocugun hayallernde saklı.
24 Ağustos
Eşitsizliğin olduğu yerde adaletten söz edilemez.

 

“2010”

16 Kasım
İnsanlara para harcatmanın en iyi yollu.Bayramlar!!!
29 Ekim
Sistem kendini yok etmeye mahkum.
25 Ekim
Yozlaştırılmış Toplumun Yozlaşmış İNSANLARI.
16 Ağustos
Eşitliğin olmadığı bir toplumda özgür yaşamak kafesteki kuş misalidir. (Eşitlik için sosyalizim, sosyalizim için devrim, devrim için bilinç, bilinç için koşullar, koşullar yaratmak için araçlar, araçları yaratmak için birlik, birlik için sevgi gerekir. Tüm bu değerleri korumak ise mücadeleyi gerektirir.
17 Mart
Eğer bazı şeyleri değiştiremiyorsanız, kendinizi değiştirin.
27 Ocak
Atılan her adım, bir sonraki adımı belirler..
4 Temmuz
Şiddet panzere taş atmak değil. Haksızlık karşısında sessiz kalmaktır.
4 Şubat
Yanlışı görüyor ve sesiz kalıyorsan sende o yanlışın içindesindir.