kurmaca

Kurmaca Basın Açıklaması

Sosyoloji ve Felsefe

Öncellikle demokrasi denilen oyunumuzda yıllarca bizleri seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Belki sizi seçim yapmak zorunda bıraktık ama nede olsa neyi seçerseniz seçin hiç bir şeyin değişmeyeceğini sorgulamadınız.

Meclise gönderdiğimiz para babalarına kasalarımızı nasıl parayla doldurabileceğimizin hesabını yaptırıp durduk yıllarca, siz ne oluyor orada bile demediniz bizde rahatımızı bozmak istemedik.

Hatta yeri geldi size %3 zam yaparken kendimize %100 zam yaptık siz yine sesinizi çıkarmadınız.

Kendi medya havuzumuzu oluşturduk. Dizilerimiz, filmlerimiz aracılığı ile sizi bir kuklaya dönüştürdük doğal olarak aklınızı yitirdiniz. Rekabetçi oldunuz, gösteriş tutkunu oldunuz, zengin olmanın hayalini kurdunuz, şiddeti normal karşıladınız, sevgiyi ahlaksızlık olarak kabullendiniz. Bu yaşam tarzını çok sevdiniz onu değiştirmemek için hayallerinizi bir kağıt parçasına sıkıştırdınız.

Aynı topraklarda yaşadığınız farklı kültürlere sahip Alevi’sini, Kürdü ‘nü, Maraş’ta, Sivas’ta, Dersimde, Uludere’de katlettik.

Bize hak verdiniz, desteklediniz. Kiminizde görmezden geldi inanmadı. Ama biz çoluk çocuk, kadın erkek, genç yaşlı demeden ölmesi gereken herkesi öldürdük.

Yetmedi ABD’nin Irakta, Afganistan’da, Libya’da İşid’in Suriye’de katliamlarına destek olduk. Siz yine sustunuz, görmezden geldiniz sağolun.

Size sorgulamamayı, düşünmemeyi, mantık yürütmemeyi var olanı tüketmeyi öğrettik. Siz çapulculara bir şeylere sahip olun diye patronlara peşkeş çektirdik yıllarca üç kuruşa çalıştırdık. 65. yaşınızda emeklilik hakkı verdik, kendimize de 4 yıllık görevimizden hemen sonra… Siz bir şeylere sahip olamadan Azrail’e teslim oldunuz, biz ise zaten zengindik mülkümüze mülk katıp rahatımıza baktık. Sizde sadece bize baktınız. Teşekkürler.

Çocuklarınızı geri zekalı yetiştirdik. Eğitim sistemimizi buna göre düzenledik. Siz çocuklarınızı tereddüt etmeden eğitim fabrikalarımıza gönderdiniz. Bizde yetmez, imam hatip okullarımıza gönderin ki yeteneklerini, meraklarını köreltip dogma fikirlerle zihinlerini boşaltalım istedik. Hatta üç çocuk yapın gönderin ki mevcut düzenimiz daha da dindar olsun cennet hayaliyle yanıp tutuşsun istedik. Sizde çocuklarınızı kendi ellerinizle 4 duvar arasına tıktınız. Teşekkürler.

Kendimizi ak çıkartmak için kendi karamızı yarattık. Terör haberleriyle sizi korkuttuk. İstediğimizde hemen bitirebileceğimiz sorunları daha da büyüttük. Sizde hak verin kötü olmadan size nasıl iyi görünebiliriz ki! Neyse ki sizde bizi hiç suçlamadınız. Sağ olun var olun.

Sizi bu düzenin değişmeyeceğine öylesine inandırdık ki tamda istediğimiz gibi akılsız aptal oldunuz. Şimdi evlerinize dönün ve aynı şekilde yaşamaya devam edin. Bu dünya bize kaldı nasıl olsa siz cennete mutlu olacaksınız. Bize inanın. Allah vatanımızın milletimizin yanında.

Bu arada bazılarınız çıkmış bizden isteklerde taleplerde bulunuyor. Bunun içinde teşekkür ederiz, hala bizi muhatap olarak görüyorsunuz.

Bizlere ulaşabileceğinizi mi sanıyorsunuz?

Umudunuzu kaybetmeyin her şey çok güzel olacak…

Bir cevap yazın